Skip to main content

Důležitost posouzení cestovních rizik

Travel Manager Performs Travel Risk Assessment
Travel Manager Performs Travel Risk Assessment

Posouzení cestovních rizik

Kvalitní posouzení rizik pomáhá vytvářet zásady a postupy, které chrání cestující na pracovní cestě a také vaši organizaci.

Chraňte to nejcennější, co vaše společnost má

Nic nemá pro vaši činnost větší cenu než vaši zaměstnanci. Budete-li znát potenciální cestovní a bezpečnostní rizika, snáze ochráníte zaměstnance i činnost své firmy.

Nejprve je nutné začít chránit zaměstnance před cestovními riziky spolehlivými zásadami pro povinnost řádné péče. Mezi cestovní rizika patří například přírodní katastrofy, infekční choroby a občanské nepokoje. Bezpečnostní opatření musí platit od samotné rezervace cesty, po dobu jejího trvání až po opětovný návrat domů.

Vyčerpávající průvodce bezpečným cestováním

People Working In An Office
Light-grey-mobility

Přepracujte cestovní program, aby vyhovoval vašim jedinečným potřebám

Firemní cestování se mění – změnu potřebuje i cestovní program vaší společnosti Náš průvodce vám pomůže nastavit cíle a revidovat cestovní zásady, abyste dokázali se změnami v oblasti firemního cestování držet krok.

Woman Doing Travel Risk Assessment

Řízení cestovních rizik se vyplácí

Ochrana zaměstnanců je pouze jednou složkou vašich povinností v oblasti povinné řádné péče. Další složkou je ochrana činnosti firmy.

Každá firma je jiná a proto je zásadní pochopit, jak udržet její bezpečný chod. Jednou částí posouzení cestovních rizik je zkoumání vzorců cestování ve vaší firmě a sdělování cestovních upozornění  zaměstnancům. Dále sem patří i zjišťování, jakou povinnost řádné péče mají vaši dodavatelé. Druhou částí je kontrola jakýchkoli doplňujících opatření, která je třeba přijmout. Patří mezi ně například nákup cestovního pojištění nebo zajištění interního školení, kde se zaměstnanci doví, jak na cestách chránit své zdraví.

Jak provádět posouzení cestovních rizik

Doporučení a upozornění týkající se cestování

K zodpovědnostem v oblasti povinnosti řádné péče patří informovanost o tom, co se děje a kde se zaměstnanci nacházejí – kdykoli.

Abychom vám to usnadnili, přidali jsme do našeho rezervačního nástroje cestovní upozornění a výstrahy na vysoké nebezpečí, které se vztahují k původu a cíli cesty zaměstnance. Díky tou se budete vy i vaši zaměstnanci snáze rozhodovat a patřičně upravovat plány cest. A pak je tu ještě Vyhledání cestujících Egencia – služba, která umožňuje v případě nouze vyhledat cestující kdekoli na světě.

Zhlédnout video o službě Vyhledání cestujících

Woman On Business Trip Hiring A Car

Předvedeme vám přínosy služeb společnosti Amex GBT Egencia pro management cestování.

Jste již naším zákazníkem? Kontaktujte péči o zákazníky společnosti Amex GBT Egencia.